• dr hab. Magdalena Zioło, prof. US

dr hab. Magdalena Zioło, prof. US
    Instytut Ekonomii i Finansów, Katedra Finansów Zrównoważonych i Rynków Finansowych
    ekonomia i finanse
    Finanse i rachunkowość, Zarządzanie, Ekonomia, Logistyka, Turystyka i rekreacja,
    • Wpływ instytucji finansowych na budowanie zrównoważonej wartości w modelach
    • biznesowych przedsiębiorstw a ryzyko ESG, 2018-2022, NCN.
    • Finansowanie rozwoju zrównoważonego. Determinanty, Efektywność, Modelowanie, 2018-2021, NCN.
    • e-Pionier -SmartLab – Centrum Akceleracyjne mające na celu podnoszenie kompetencji programistów przy równoczesnym dążeniu do rozwiązywania problemów społecznych lub gospodarczych przy wykorzystaniu zaawansowanych kompetencji cyfrowych. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.3. Programu operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020  LATA 2018 -2020.
    • Podmioty sektora publicznego i prywatnego wobec zagrożenia niewypłacalnością. Procesy naprawcze i dostosowawcze w warunkach zmienności otoczenia. Perspektywa międzynarodowa. 2012-2015, NCN.

Czasopisma z zakresu finansów, bankowości i zarządzania.

• Financing Sustainable Development. Key Challenges and Prospects. Editors: Ziolo, Magdalena, Sergi, Bruno S. (Eds.), Palgrave studies in imapct finance 2019.
    • Ziolo, K. Kluza, A.Spoz, Impact of Sustainable Financial and Economic Development on Greenhouse Gas Emission in the Developed and Converging Economies, Energies 2019, 12(23), 4514; https://doi.org/10.3390/en12234514
    • Social, Economic, and Environmental Impacts Between Sustainable Financial Systems and Financial Markets, M. Ziolo editor, IGI Global 2019, DOI: 10.4018/978-1-7998-1033-9
    • III ogólnopolska nagroda w konkursie miesięcznika „Samorząd Terytorialny” na najlepsze rozprawy doktorskie i prace magisterskie, nagroda Rektora SGGW 2015, Best Paper Award Konferencja SAN, Bezpieczeństwo publiczne obrotu gospodarczego, 2015.
    • Dekaban-Liddle Senior Fellowship, University of Glasgow, Scotland (2013/2014); Institute of Finance and Economics (IFE) Mongolia, Ulaanbaatar, Mongolia, Erasmus plus IMPAKT; Visiting Professor. 2015-2018, University Hasan Prishtina,  Kosovo, liczne zagraniczne staże naukowo-dydaktyczne oraz pobyty studialne m.in. w Brukseli, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i USA.
    • Financing sustainable development (Ochrona i inżynieria środowiska przyrodniczego, Ochrona i inżynieria środowiska przyrodniczego);
    • Finance and negative externalities (Ochrona i inżynieria środowiska przyrodniczego, praca socjalna)
    • Sustainable business models and sustainable value creation. Perspective of companies and financial market (Ochrona i inżynieria środowiska przyrodniczego, Ochrona i inżynieria środowiska przyrodniczego)
    • Sustainable fiancial systems versusu ESG risk (Ochrona i inżynieria środowiska przyrodniczego, Ochrona i inżynieria środowiska przyrodniczego).

magdalena.ziolo@usz.edu.pl