• dr hab. Tomasz Bernat, prof. US

Instytut Ekonomii i Finansów, Katedra Ekonomii

ekonomia i finanse

ekonomia, zarządzanie

Zrealizowane oraz realizowane projekty badawcze :
    • Ekonomiczne i genetyczne czynniki przedsiębiorczości studentów, NCBiR, RID, 2019-2020,
    • Laboratorium Kreatywnego Myślenia, Santander Bank, 2018/2019,
    • Brikolaż ekonomii finansów i zarzadzania, NCBiR, 2017-2018,
    • Proecological restructuring for job, 2011-2015, Komisja Europejska, &-Program Ramowy, Marie Curie Action, IRSES.
    • „Journal of International Studies”,
    • „Studia i Prace Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego”,
    • „Marketing i rynek”.

Publikacje:

• Entrepreneurship – Risk – Genes, experimental study. Part 1 – entrepreneurship and risk relations, Tomasz Bernat, Agnieszka Maciejewska-Skrendo, Marek Sawczuk. Journal of International Studies, 2016, Vol. 9 No 3, s. 270-278.
    • Przedsiębiorczość a wsparcie rodziny przy tworzeniu podmiotu gospodarczego na przykładzie badań studentów Uniwersytetu Szczecińskiego / Aleksandra Gąsior, Tomasz Bernat. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 2017, T.18 zesz. 12 cz. 1, s. 241-252.
    • Entrepreneurship and higher earnings expectations vs. risk of business set up, Prace Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Tyt. nr 450: Polityka ekonomiczna 2016, nr 450, s. 25-34, DOI: 10.15611/pn.2016.450.02.

Staże w krajach UE (Niemcy, Francja, Litwa) oraz poza UE (Szwajcaria, Ukraina.

• „Przedsiębiorczość” w połączeniu z biologią, kognitywistyką lub socjologią;
    • „Ekonomia i decyzje ekonomiczne – podstawy decyzji ekonomicznych” w połączeniu z kognitywistyką lub biologią;
    • „Dziennikarstwo ekonomiczne” w połączeniu z językoznawstwem lub literaturoznawstwem.

tomasz.bernat@usz.edu.pl