• prof. dr hab. Piotr Niedzielski

prof. dr hab. Piotr Niedzielski
    Instytut Zarządzania, Katedra Zarządzania Przedsiębiorstwem
    nauki o zarządzaniu i jakości
    zarządzanie, logistyka
    • Centra Usług Wspólnych jako czynnik wiedzy i innowacji na rzecz wzrostu gospodarczego” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki na podstawie umowy numer UMO-2011/03/B/HS4/05890. Lata: 2013-2016.
    • Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług Service Inter Lab – Urząd Marszałkowski WZ –RPO WZ – lata 20110-2015.
    • e-Pionier –SmartLab – Centrum Akceleracyjne mające na celu podnoszenie kompetencji programistów przy równoczesnym dążeniu do rozwiązywania problemów społecznych lub gospodarczych przy wykorzystaniu zaawansowanych kompetencji cyfrowych. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.3. Programu operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 LATA 2018 -2020.
    • Learning Initiatives in Civil Environments – LINCE – ERAZMUS Plus – 2017-2019.
    • „Zintegrowane wirtualne Herbarium Pomorza – Herbarium Pomeranicum – digitalizacja i udostępnienie zbiorów herbariów jednostek akademickich Pomorza poprzez ich połączenie i udostępnienie cyfrowe” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr 2 „E-administracja i otwarty rząd” Działanie nr 2.3 „Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego” Poddziałanie nr 2.3.1 „Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki” (typ II projektu: „Cyfrowe udostępnienie zasobów nauki” (2019-2021).

Czasopisma ekonomiczno-zarządcze, w tym związane z branżą TSL;

najważniejsze publikacje:

• Niedzielski, Kreatywność i procesy innowacyjne na rynku usług transportowych. Ujęcie modelowe, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Szczecinie, Szczecin 2013
    • P. Niedzielski, N. Gust-Bardon, Kształtowanie regionalnych systemów innowacji. Doświadczenia Polski i Unii Europejskiej, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytet Szczeciński 2016
    Wyróżnienia i nagrody Ministra Infrastruktury
    • Identyfikacja i zarządzanie interesariuszami projektów (inwestycyjnych, ekologicznych, społecznych) w województwie zachodniopomorskim.
    • Innowacje i procesy innowacyjne – studia przypadków
    • Skandynawskie Modele Biznesowe (w tym rola partycypacji, zaufania społecznego).
    • Cyfryzacja gospodarki i tzw. przemysł 4.0. – skutki społeczno-gospodarcze np. zjawisko prosumcji, zjawisko „uberyzacji”, zjawisko crowdsorsingu.
    • Region i jego środowisko innowacyjne (przemysły kreatywne i jego składowe/ determinanty).

Piotr.Niedzielski@usz.edu.pl