• Prof. dr hab. Dariusz Kubinowski

Instytut Pedagogiki
    pedagogika
    animacja kultury
    • Projekt „RegioActive” – Aktywizacja społeczno-kulturalna Regionu/ „RegioActive” – Soziokulturelle Activierung der Region, nr 177, okres realizacji – 01.10.2019-30.06.2022, projekt w partnerstwie Goleniowskiego Domu Kultury i Schloss Broellin, D. Kubinowski pełni w projekcie rolę badacza, projekt finansowany z Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).
    Publikacje w czasopismach recenzowanych, m.in.:

• „Dyskursy Młodych Andragogów”, „Polska Myśl Pedagogiczna”, „Przegląd Badań Edukacyjnych”, „Edukacja Międzykulturowa”, „Przegląd Socjologii Jakościowej”, „Rocznik Pedagogiczny”, „Nauki o Wychowaniu. Studia Interdyscyplinarne”
    • ORCID: https://orcid.org/0000-0001-8472-3457

• Kubinowski, Idiomatyczność – synergia – emergencja. Rozwój badań jakościowych w pedagogice polskiej na przełomie XX i XXI wieku, Lublin 2013
    • Kubinowski, U. Lewartowicz, Animacja kultury w perspektywie pedagogicznej: studia i szkice, Kraków 2018.
    • D. Kubinowski, Concepts of Animating Activities Developed and Constructed on the Ground of Polish Pedagogy: Historical-Comparative, Political-Institutional, and Paradigmatic-Applied „Loops”, „Polska Myśl Pedagogiczna” 5(2019), 53-68. DOI https://doi.org/10.4467/24504564PMP.19.002.11097
    • Członek Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk – przewodniczący Sekcji Pedagogiki Sztuki;
    • Koordynator krajowy Transdyscyplinarnej Sieci Badaczy Jakościowych;
    • Koordynator krajowy Seminariów Metodologii Pedagogiki Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego;
    • Aktywny członek International Council for Traditional Music (UNESCO) – Study Group on Ethnochoreology.
    Proponowane projekty dla studiujących animację kultury, pedagogikę, socjologię, nauki o polityce, menedżer dziedzictwa kulturowego, management instytucji publicznych i public relations, dziennikarstwo i zarządzanie mediami, zarządzanie, turystyka i rekreacja:

• „Kultura w Sieci – e-animacje”,
    • „Od wielokulturowości do międzykulturowości w kulturze i edukacji”,
    • „Cultural Management and Animation”,
    • „Sztuka angażująca społeczność, sztuka otwierająca na różnorodność”,
    • „Wielokulturowe dziedzictwo transgranicznego Pomorza i jego reanimacja, rekonstrukcja i rewitalizacja”.

Możliwe są również inne tematy mieszczące się w ramach problematyki szeroko rozumianej kultury, sztuki i edukacji.

e-mail: dariusz.kubinowski@usz.edu.pl

tel.: +48 797 631 711