• dr hab. Małgorzata Porada-Rochoń, prof. US

dr hab. Małgorzata Porada-Rochoń, prof. US

Instytut Ekonomii i Finansów

Ekonomia i finanse

finanse i rachunkowość, zarządzanie, ekonomia

Zrealizowane oraz realizowane projekty badawcze :
    1. Podmioty sektora publicznego i prywatnego wobec zagrożenia niewypłacalnością .Procesy naprawcze i dostosowawcze w warunkach zmienności otoczenia-perspektywa międzynarodowa, 2012-2016, Narodowe Centrum Nauki (kierownik projektu)
    2. Strategie zachowań jednostek sektora MŚP wybranych krajów Europy Wschodniej wobec zjawisk kryzysu globalnego, 2009 – 2012, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komitet Badań Naukowych (kierownik projektu)
    3. Analiza komparatywna instrumentów wspierających proces restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw w Polsce i USA. Etap II”, 2007-2008, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komitet Badań Naukowych (kierownik projektu)
    4. Analiza komparatywna instrumentów wspierających proces restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw w Polsce i USA. Etap I”, 2007-2008, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komitet Badań Naukowych (kierownik projektu)

Eliminating the Effects of the Companies Insolvency Risk: a Model Approach (współautor). World Journal of Applied Economics 3/2017.

The Financial  distress of Public Sector Entities. Causes and Risk Factors. Emirical Evidence form Europe in the Post Crisis Period (współautor artykułu/rozdziału). Risk Management in Public Administration. Springer. 2017.

Enterprise insolvency and the effects on the local and regional community: the social economy perspective (współautor artykułu) Acta Scientiarum Polonorum. Oeconomia 2016.

Nagroda za osiągnięcia naukowe Rektora SGGW w Warszawie

Staż naukowy w University of Vaasa, Finland

„Finanse przedsiębiorstw” – dyscyplina naukowa w zależności od perspektywy rozpatrywania

„Niewypłacalność, restrukturyzacja, bankructwa przedsiębiorstw” – dyscyplina naukowa w zależności od perspektywy rozpatrywania