• dr hab. Teresa Zwierko, prof. US

dr hab. Teresa Zwierko, prof. US
    Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej, Laboratorium Kinezjologii w Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka
    nauki o kulturze fizycznej
    wychowanie fizyczne, wdrowie publiczne
    • Tytuł projektu: Analiza skuteczności działań techniczno-taktycznych w zespołowych grach sportowych w aspekcie doskonalenia wybranych funkcji percepcji wzrokowej; termin rozpoczęcia realizacji projektu: 18.11.2013 r.; termin zakończenia realizacji projektu: 17.11.2016 r.; instytucja finansująca: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, projekt realizowany w ramach programu „Rozwój Sportu Akademickiego”; numer rejestracyjny: RSA2 018 52; numer umowy: 0012/RS2/2013/52.
    • Journal of Sports Sciences, European Journal of Sport Science, Adapted Physical Activity Quarterly, Journal of Sports Medicine and Physical Fitness, Journal of Human Kinetics, Perceptual and Motor Skills, Research Quarterly for Exercise and Sport, International Journal of Environmental Research and Public Health,  Antropomotoryka, Journal of Kinesiology and Exercise Sciences, Central European Journal of Sport Sciences and Medicine, TRENDS in Sport Sciences, Journal of Combat Sports and Martial Arts, Graefe’s Archive for Clinical and Experimental Ophthalmology, European Journal of Ophthalmology, Current Research in Motor Control.

1. Zwierko T., Jedziniak W., Lesiakowski P., Śliwiak M., Kirkiewicz M., Lubiński W. (2019) Eye–Hand Coordination Impairment in Glaucoma Patients. International Journal of Environmental Research and Public Health, 16, 4332
    2. Zwierko T., Jedziniak W., Florkiewicz B., Stępiński M., Buryta R., Kostrzewa-Nowak D., Nowak R., Popowczak M., Woźniak J. (2019) Oculomotor dynamics in skilled soccer players: The effects of sport expertise and strenuous physical effort, European Journal of Sport Science, 19(5), 612-620.
    3. Zwierko T., Lubiński W., Lesiakowski P., Steciuk H., Piasecki L., Krzepota J. (2014) Does athletic training in volleyball modulate the components of visual evoked potentials? A preliminary investigation. Journal of Sports Sciences, 32(16), 1519-1528.
    Staż: Universitat de València (2019)
    Zagadnienia ogólne:

• Ocena wybranych funkcji percepcji wzrokowej u sportowców i osób nietrenujących (np. psychologia, kognitywistyka, fizyka, biologia);
    • Wpływ zmęczenia na przebieg procesów sensomotorycznych u osób zróżnicowanych pod względem wieku (np. psychologia, kognitywistyka);
    • Kontrola motoryczna w zadaniach dynamicznych u osób o różnym poziomie sprawności fizycznej (np. fizyka);
    • Analiza biomechaniczna wybranych czynności motorycznych (np. fizyka).

teresa.zwierko@usz.edu.pl