• dr hab. Małgorzata Tarczyńska-Łuniewska, prof. US

Instytut Ekonometrii i Statystyki

finanse
    Finanse i rachunkowość

kierownik grantu (grant habilitacyjny) nt.: „Metodologia oceny siły fundamentalnej spółek (giełdowych i pozagiełdowych)”. Finansowanie z Narodowego Centrum Nauki. (okres 2010 -2013)

koordynator projektu nt.: VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa: Rynek kapitałowy – Skuteczne inwestowanie. W ramach Konferencji debata nt.: Rola Banku Centralnego w stabilizacji rynku kapitałowego. Finansowanie z Narodowego Banku Polskiego. (2012 r.)

kierownik projektu/opracowania pn.: Analiza migracji i prognoza demograficzna dla Szczecina do roku 2050”. Finansowanie Urząd Miejski w Szczecinie (w trakcie realizacji)

główny wykonawca projektu Raport Kompetencje językowe Szczecina. Finansowanie Urząd Miejski w Szczecinie (2017)

Opracowanie metodologii oceny efektywności kreatora studiów przypadków” w ramach projektu nt.: Innowacyjne nauczanie szansą wzmocnienia współpracy przedsiębiorców z sektorem nauki (projekt dofinansowany w ramach EFS). (2013 r.),

Opracowanie case study w dwóch wersjach językowych (język polski i język angielski) o charakterze edukacyjnym opartych na praktycznych, interdyscyplinarnych problemach realnie działających podmiotów gospodarczych z woj. Zachodniopomorskiego w ramach projektu nt.: Innowacyjne nauczanie szansą wzmocnienia współpracy przedsiębiorców z sektorem nauki (projekt dofinansowany w ramach EFS). (2013)

Transformations in Business & Economics

Neuroeconomic and Behavioral Aspects of Decision Making Springer, Switzerland

Innovations in Classification, Data Science and Information System Springer-Verlag Berlin, Heidelberg, New York

International Advances in Economic Research

Polish Journal of Environmental Studies

Acta Scientarum Polonorum Oeconomia

Metody Ilościowe w Badaniach Ekonomicznych

Folia Oeconomica Stetinensia

Finanse, Rynki Finansowe, Ubezpieczenia nr 2/2017 (86); Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego

Przegląd Statystyczny

Finanse Komunalne

Publikacje:

1.      Metodologia oceny siły fundamentanej spółek (giełdowych i pozagiełdowych), Zapol, Szczecin 2013

2.      The Method for Detecting the Leading Sector on WSE, Transformations in Business & Economics Vol. 14, No 3C (36C), 2015, współautor: W.Tarczyński, s. 470¸483.

3.      Problem bankructwa w spółkach sektora spożywczego, Metody Ilościowe w Badanich Ekonomicznych, Vol. XVIII, Nr 2, SGGW, Warszawa 2017, s. 324¸334 (DOI: 10.22630/MIBE.2017.18.2.31).

Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2005 roku, za książkę: „Dywersyfikacja ryzyka na polskim rynku kapitałowym” Wydawnictwo Placet, Warszaewa 2004, (współautor Tarczyński W.)

Medal Komisji Edukacji Narodowej 2015

Srebrny Krzyż Zasługi 2017 r

Neurorisk – psychologiczne aspekty awersji do ryzyka i ich wpływ na podejmowanie decyzji inwestycyjnych, kierunek: Kongwinistyka komunikacji

Badanie zachowań konsumentów, kierunek Socjologia