• dr hab. Lilianna Konopska, prof. US

Językoznawstwo
    Kierunek studiów:
    Pedagogika
    39. konkurs projektów badawczych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (NCN). Projekt badawczy o numerze: N N104 084639 realizowany w latach 2010–2013. Charakter udziału: kierownik i wykonawca projektu: Ocena audytywno-akustyczna i uwarunkowania jakości głoskowych realizacji fonemów zwartych, przytartych i szczelinowych u dzieci z dyslalią desonoryzacyjną.

Logopedia, Prace Filologiczne

1.      Wymowa osób z wadą zgryzu. Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin, 2006.

2.      Desonoryzacja w dyslalii. Analiza artykulacyjna, akustyczna i audytywna. Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin, 2015.

3.      Pre-, peri- i wczesne postnatalne uwarunkowania dobrostanu dzieci z desonoryzacją. „Logopedia”, T. 46, Polskie Towarzystwo Logopedyczne, Lublin, 2017, s. 17–36.

Jakość wymowy osób zawodowo posługującym się głosem (Pedagogika, Psychologia, Kognitywistyka komunikacji, Filologia polska, Filologia, Dziennikarstwo i zarządzanie mediami);

Emisja głosu w zawodzie nauczyciela/pedagoga/psychologa/prawnika/dziennikarza (Pedagogika, Psychologia, Kognitywistyka komunikacji, Filologia polska, Filologia, Dziennikarstwo i zarządzanie mediami);

Parametr VOT (ang. Voice onset time) w wymowie osób polskojęzycznych uczących się drugiego języka (Pedagogika, Psychologia, Kognitywistyka komunikacji, Filologia polska, Filologia, Dziennikarstwo i zarządzanie mediami);

Parametr VOT (ang. Voice onset time) w wymowie dzieci bilingwalnych (Pedagogika, Psychologia, Kognitywistyka komunikacji, Filologia polska, Filologia).

Adres strony internetowej oraz dane kontaktowe dla studentów:

lilianna.konopska@usz.edu.pl