• dr hab. Katarzyna Byrka-Kita, prof. US

dr hab. Katarzyna Byrka-Kita, prof. US
    Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Instytut Zarządzania i Inwestycji, Katedra Inwestycji i Wyceny Przedsiębiorstw
    Finanse
    Finanse i rachunkowość, Ekonomia, Zarządzanie, Ekonomiczno-prawny

1.        Metodyka wyceny przedsiębiorstw, grant KBN nr 1H02D03309 realizowany w latach 1995-1997, kierownik: dr hab. prof. US Dariusz Zarzecki, funkcja: członek zespołu.

2.        Wieloczynnikowy model szacowania kosztu kapitału własnego – podejście operacyjne, grant KBN nr5HO2B00320 realizowany w latach 2001-2004, kierownik: dr hab. prof. US Dariusz Zarzecki, funkcja: główny wykonawca.

3.        Dyskonto z tytułu braku płynności rynkowej w wycenie przedsiębiorstw, grant NCN nr
    N N113 367840, realizowany w latach 2011-2014, kierownik: dr hab. prof. US Dariusz Zarzecki, funkcja: główny wykonawca.

4.        Metodologia wyceny opcji realnych wykorzystująca dwukrotną symulację Monte Carlo, grant NCN nr N N 113 344140, realizowany w latach 2011-2014, kierownik: dr hab. prof. US Tomasz Wiśniewski, funkcja: członek zespołu.

5.        Wartość rynkowa i wyniki finansowe przedsiębiorstwa a sukcesja stanowiska prezesa, grant NCN nr 2014/15/B/HS4/04355, realizowany w latach 2015-2018, funkcja: kierownik zespołu.

6.        Opiekun naukowy granta pt. Wpływ transakcji leasingu zwrotnego na wartość rynkową
    i wyniki finansowe przedsiębiorstw o numerze umowy UMO-2015/19/N/HS4/03029

Tytuły czasopism:

Transformations in Business&Economics, Ekonomista, Orgamizacja i Kierowanie, e-finanse, Emerging Markets Finance and Trade, Przegląd Organizacji

Empirical Analysis of Control Premium on Polish Capital Market within Years 1995-2009, Transformations in Business&Economics, Vol. 11, No.2A (26A), Brno-Kaunas-Riga-Vilinius 2012, s. 527-543.

Premia z tytułu kontroli na polskim rynku kapitałowym (współautor: Mateusz Czerwiński), Ekonomista 1/2013, Polska Akademia Nauk, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Wydawnictwo Key Text, Warszawa 2013, 127-155.

What Drives Shareholder Reaction and Wealth Effect in Block Trades? Evidence from

the Warsaw Stock Exchange, (współautorzy: Mateusz Czerwiński & Agnieszka Preś-Perepeczo), Emerging Markets Finance and Trade, 54:7, 1586-1607, DOI: 10.1080/1540496X.2017.1315333

W latach 1996–2000 odbyła kolejno staże na Athens University of Economics
    and Business Science, University of Leicester oraz w Szkole Biznesu w Lizbonie (INDEG/ISCTE – Instituto para o Desenvolvimento da Gestão Empresarial). Otrzymała również stypendium Fundacji im. Stefana Batorego, w ramach którego wzięła udział w cyklu seminariów zatytułowanym: Capital markets: theory, models and CEE experience, organizowanym w Budapeszcie przez Central European University.Konferencje naukowe:FMA European Conference Helsinki, 9-10.06.2016, wygłoszony referat: What Drives Shareholders’ Reaction And Wealth Effect In Block Trades – Empirical Evidence From The Warsaw Stock Exchange (współautorzyAgnieszka Preś-Perepeczo, Mateusz Czerwiński)