• dr hab. Beata Tokarz-Deptuła, prof. US

Imię i nazwisko wraz ze stopniami i tytułem naukowym:
    dr hab. Beata Tokarz-Deptuła, prof. US
    Wydział Biologii, Katedra Immunologii
    Biologia (specjalności: Immunologia, Wirusologia, Mikrobiologia, Weterynaria)
    Mikrobiologia, Biotechnologia, Biologia
    1. Zjawiska immunologiczne  oraz badania wirusologiczne metodami biologii molekularnej królików immunizowanych  wirusem EBHS (European Brown Hare Syndrome), Grant KBN 2 PO6K 04329, 2005-2007r.
    2. Zjawiska immunologiczne,  apoptoza  oraz badania genetyczne różnych szczepów  wirusa  RHD (rabbit  haemorrhagic  disease)  pochodzących z wielu krajów europejskich, Grant KBN 3 N 308 03832/36/62, 2007-2009r.

3.      Badania F-specyficznych bakteriofagów RNA oraz bakterii z grupy E. coli w wybranych środowiskach wodnych, Grant KBN N 304319736, 2009-2011r.

Eur.J. Immmunol. (USA), Int. Immunol (USA), Infection Immunity (USA), Scand. J.Immunol. (Szwecja), Immunology Letters (Anglia), Vet. Immunol. Immunopath. (USA), Arch. Microb. (Germany), Arch. Ital. Biol. (Włochy), J. Dairy Sci. (USA), J. Animal Sci. (USA), Acta Vet (Brno), Vet.Med. (Praga), Acta Vet. (Beograd), Vet. Microbiol. (England), Dev. Comp. Immunol. (USA), J. Gen. Virol. (USA), J. Appl. Genet. (Polska), Acta Biochem. Pol. (Polska), Cent. Eur. J. Biol. (Polska), Ann. Agric. Env. Med. (Polska), Pol.J.Env.Studies (Polska), Pol. J.Vet. Sci. (Polska), Cent. Eur. J. Immunol. (Polska), Journal of Veterinary Research (Polska), Medycyna Wet. (Polska), Pol. J. Microbiol. (Polska), Pol. J. Vet. Sci (Polska), Adv. Clin. Exp. Med. (Polska), Post. Hig. Med. Dośw.(Polska), Post. Biol. Kom. (Polska), Post. Mikrobiol. (Polska), Alergia Astma Immunol. (Polska), Arch. Med. Sci. (Polska).

1.        Trzeciak-Ryczek A., Tokarz-Deptuła B., Deptuła W.:  Expression of Il-1β, IL-2, IL-10, TNF-β and GM-CSF in peripheral blood leukocytes of rabbits experimentally infected with rabbit haemorrhagic disease virus, Vet. Microbiol. 186,71-81, 2016

2.        Trzeciak-Ryczek A., Tokarz-Deptuła B., Deptuła W.: Expression of IL-1Ra, IL-6, IL-8, IL-18, TNF-α and IFN-γ genes in peripheral blood leukocytes of rabbits infected with RHDV (Rabbit Haemorrhagic Disease Virus),  Develop. Comp. Immunol., 76, 310-315, 2017

3.        Tokarz-Deptuła B., Hukowska-Szematowicz B., Niedźwiedzka-Rystwej P.,Trzeciak-Ryczek A., Deptuła W.: Values of apoptosis of lymphocythes and granulocytes in peripheral bloof of Polish Mied-breed rabbits In the annual cycle.; Pol. J. Vet. Sci., 20,37-43,2017

Staż naukowy w Univ. Med. Vet.  Koszyce
    Badania mikroorganizmów  w ty  u ludzi i zwierząt, w środowisku ich bytowania  (kierunek Ekologia, Kosmetologia). Zjawiska socjobiologiczne w środowisku życia człowieka (Zdrowie publiczne).

e-mail: beata.tokarz-deptula@usz.edu.pl

91/ 44416-10